تماشا کنید: کالبدشکافی اولین گوشی تاشو جهان؛ Royole FlexPai

شرکت رویال سال گذشته از اولین گوشی هوشمند تاشو جهان، FlexPai رونمایی کرد. فلکس‌پای اولین و در حال حاضر تنها گوشی انعطاف‌پذیری است که روانه بازار شد. دلیل این موضوع دو غول بزرگ فناوری جهان، یعنی سامسونگ و هوآوی، عرضه محصولات تاشوی خود را به تأخیر انداختند. گلکسی فولد سامسونگ که به‌دلیل مشکلات نمایشگر هنوز به بازار راه پیدا نکرده و گفته می‌شود ماه آینده در نهایت شاهد عرضه آن خواهیم بود. هوآوی هم که تصمیم گرفته تا به هر قیمتی هم که شده، بعد از سامسونگ، میت X را روانه بازار کند.

زک نلسون در کانال یوتیوبی خود، JerryRigEverything ماه گذشته گوشی فلکس‌پای را مورد بررسی قرار داد و در ویدئویی تست مقاومت این دستگاه را به اشتراک گذاشت که یکی از متفاوت‌ترین تست‌هایی بود که تا امروز در میان گوشی‌های هوشمند دیده بودیم. حالا زک در جدیدترین ویدئوی خود قصد دارد تا با کالبدشکافی FlexPai به کشف ساختار درونی این گوشی پی ببرد.

کالبدشکافی گوشی Royole FlexPai

در ویدئوی زیر مشاهده می‌کنید که مشابه آنچه که در اکثر کالبدشکافی‌ها دیده بودیم، عملیات باز شدن گوشی با حرارت دادن به قاب پشتی گوشی و جداسازی آن آغاز می‌شود. در سمت راست گوشی مادربرد و درسمت راست باتری قرار گرفته است و این دو بخش از طریق چند کابل به یکدیگر متصل شده‌اند. در وسط این دو قسمت لولای گوشی جای گرفته است که مسئولیت سنگین تاشدن گوشی را برعهده دارد. ساختار این لولا متفاوت با آن چیزی است که در گلکسی فولد سامسونگ دیده بودیم.

یکی از نکات جالبی که زک در این ویدئو کشف کرد، آن بود که در مشخصات فلکس‌پای عنوان شده بود دوربین آن دارای لرزشگیر اپتیکال است، اما در کالبدشکافی مشخص شده که هیچکدام از دو دوربین این گوشی دارای OIS نمی‌باشند. به‌غیر از این وجود چسب‌هایی که در دو طرف باتری قرار گرفته بود، امکان تعویض آن را از همیشه آسان‌تر و بی‌خطرتر کرده بود. نکته جالب و عجیب دیگر در این کالبدشکافی حک شدن نام شرکت Royole در گوشه و کنار گوشی و بیش از اندازه معمول است. در هر حال فکس‌پای یک گوشی متفاوت است و نمی‌توان انتظار داشت که ساختار درونی این گوشی شبیه به دیگر گوشی‌ها بازار باشد.

در پایان از شما دعوت می‌کنیم ویدئوی کالبدشکافی گوشی Royole FlexPai را تماشا کرده و نظرات خود را درخصوص آن با ما به اشتراک بگذارید (لینک دانلود ویدئو):

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.