تماشا کنید: ویدئوی کالبدشکافی آیفون 11 پرو مکس اپل – ضدآب‌ترین گوشی بازار

پرچمداران اپل هنوز تیتر داغ رسانه‌ها هستند و هر شخصی که این گوشی را در اختیار دارد به روش خود قصد دارد آن را مورد بررسی قرار دهد. چند روز پیش بود که ویدئوی تست مقاومت آیفون 11 پرو را که توسط زک نلسون در کانال یوتیوب او، یعنی JerryRigEverything انجام شده بود را با شما به اشتراک گذاشتیم. او در این ویدئو عنوان کرده بود که اگر آیفون جدید اپل از تست مقاومت جان سالم به در ببرد، در آینده ویدئوی کالبدشکافی آن را نیز منتشر خواهد کرد.

خوشبختانه iPhone 11 Pro Max با موفقیت از تست مقاومت بیرون آمد. عملکرد این گوشی در تمامی مراحل مشابه با آن چیزی بود که از یک پرچمدار انتظار داشتیم. البته همانطور که اپل ادعا کرده بود، بدنه شیشه‌ای این گوشی مقاوم‌تر از دیگر گوشی‌های بازار بود و قاب پشتی آن به سادگی دستخوش خط و خراش نشد. در هر حال، زک نلسون ساعاتی پیش ویدئوی کالبدشکافی آیفون 11 پرو مکس را به اشتراک گذاشت که آن را در ادامه مطلب مشاهده خواهید کرد.

کالبدشکافی آیفون 11 پرو مکس

از آنجاییکه این گوشی طبق ادعای اپل دارای مقاومت بیشتری در برابر آب در مقایسه با دیگر پرچمداران است، طبیعتاً کالبدشکافی آن فرآیند پیچیده‌تری خواهد بود. از طرف دیگر اپل همچنان سنت استفاده از پیچ‌های گوناگون را در آیفون 11 هم ادامه داده و زک اعلام می‌کند که برای بازکردن این پیچ‌ها از پیچ‌گوشتی‌های متنوعی استفاده کرده است. موضوعی که در میان دیگر گوشی‌های هوشمند چندان مرسوم نیست.

کالبدشکافی با جداکردن نمایشگر از بدنه اصلی آغاز می‌شود و پس از آن نوبت به دیگر قطعات دستگاه می‌رسد. خوشبختانه اپل برخلاف سامسونگ از نوار چسب برای جداسازی باتری از بدنه استفاده کرده است و این فرایند تعویض باتری را بی‌خطر می‌کند. با این حال، همانطور که پیش‌تر نیز اعلام کردیم، جداسازی قطعات این گوشی بسیار پیچیده و ریسکی است و در صورت مخدوش شدن نمایشگر باید هزینه بسیار سنگینی برای تعویض آن بپردازید. علاوه‌براین از آنجاییکه آیفون 11 پرو مکس گواهینامه IP68 را پیشرفته‌تر از رقیبان در اختیار دارد، در تمامی قسمت‌های این گوشی، حتی پیچ‌ها هم محافظی برای جلوگیری از نفوذ آب در نظر گرفته شده است.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.